• O Firmie

  Zakłady Chemiczne Bochem Sp. z o.o. to jeden z największych producentów klejów przemysłowych w Polsce. Spółka została założona w 1991 roku i zatrudnia obecnie ponad 120 pracowników. Pozycję lidera na krajowym rynku zdobyła dzięki wysokiej jakości produktów, regularnie prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej, wykorzystaniu nowych technologii w procesach produkcyjnych oraz dostosowaniu swojej oferty do potrzeb klientów.

  Bochem produkuje kleje dla wielu gałęzi przemysłu, w tym tapicerskiego, meblarskiego, obuwniczego, kaletniczego, motoryzacyjnego i gumowego, kleje dla sektora budowlanego i wykończenia wnętrz, a także kleje specjalistyczne. Jest również czołowym polskim producentem skrobi modyfikowanych. Klej, wytwarzany na ich bazie znajduje zastosowanie między innymi w przemyśle papierniczym i włókienniczym oraz w produkcji płyt gipsowo-kartonowych. Bochem dostarcza także skrobie modyfikowane dla przedsiębiorstw z branży spożywczej oraz firm produkujących brykiety węgla drzewnego, kamiennego oraz rud metali. Ponadto oferuje gotowe laminaty oraz usługi sklejania i laminacji materiałów wykorzystywanych w branży obuwniczej, meblarskiej, odzieżowej, motoryzacyjnej oraz dla sektora budowlanego i wykończenia wnętrz.

  Zakłady dysponują własnym laboratorium badawczym, w którym opracowywane są nowe rozwiązania i produkty oraz dokonywana jest bieżąca kontrola jakości. Od 2001 roku Bochem posiada Certyfikat Systemu Zarządzania ISO 9001, który potwierdza, że spółka dba o najwyższą jakość produktów, a satysfakcja klientów jest dla niej priorytetem.

  W 2014 roku Bochem został włączony w struktury Grupy Soudal – największego na świecie producenta pian poliuretanowych, mas uszczelniających, klejów oraz wyrobów chemii dachowej. W rezultacie Soudal zwiększył swoje technologiczne zaplecze oraz rozszerzył ofertę produktową w segmencie klejów profesjonalnych, a przed Bochem otworzyły się nowe rynki zbytu w całej Europie.

  Zakłady Chemiczne Bochem Sp. z o.o. położone są w południowej części województwa mazowieckiego, w otulinie Puszczy Kozienickiej. Siedziba firmy mieści się w miejscowości Działki Suskowolskie w pobliżu Pionek, które należą do najbardziej atrakcyjnych inwestycyjnie miast w województwie i tradycyjnie związane są z przemysłem chemicznym.

 • Zarządzanie Jakością i Środowiskiem

  Certyfikat ISO 9001:2015
  Certyfikat 14001:2015
  Polityka Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i Środowiskiem
 • Zrównoważony rozwój

  Nasza działalność wpływa na otoczenie i środowisko. Dlatego BOCHEM, jako członek grupy SOUDAL, działa na rzecz zrównoważonego rozwoju, który jest priorytetem strategii Grupy.

  Polityka Różnorodności
  Polityka Zrównoważonego Zużycia Wody
  Ocena EcoVadis

  Cele Zrównoważonego Rozwoju – Dowiedz się więcej